Porównując wykresy zgonów w tych dwóch województwach można stwierdzić, że stopień wyszczepienia nie wpływa na ilość zgonów z powodu C19.

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam pokazać proste grafiki na podstawie których można określić wpływ szczepienia przeciw C19 na ilość zakażeń i zgonów.

Szczepienia w Polsce - 30.12.2021. Ile jest zaszczepionych osób przeciwko  koronawirusowi? | Dziennik Zachodni

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się ilości zakażeń na C19 w latach 2020 i 2021. Do tej pory mieliśmy do czynienia z 4 falami. Pamiętajmy jednak, że szczepienia na C19 zaczęły się na przełomie 2020/2021. 




Jak widać z powyższego wykresu mieliśmy do czynienia z czterema falami. Natomiast do porównania mamy 3 ostatnie, gdyż pierwsza fala była mało znacząca (bardzo mała ilość zakażeń).  Widać, że nasze trzy "góry" są do siebie podobne. Porównując 2 falę i trzecią (te same okresy zachorowalności) widzimy pewną tendencję wzrostową. 

 
Z mainstreamu dowiadujemy się każdego dnia, że szczepionki hamują transmisję wirusa oraz chronią przed zgonem. Niestety na powyższym wykresie można uznać, że tendencja jest odwrotna jeśli chodzi o zakażenia. A jak wygląda sytuacja zgonów w Polsce? 



W przypadku zgonów również nie widać zasadniczej różnicy. Nie można wykazać spadku ilości zgonów że względu na ponad 50 proc wskaźnik wyszczepienia w Polsce. Jeśli szczepionki naprawdę miałyby jakąkolwiek skuteczność uniknięcia zgonu przez chorych, już na tym wykresie powinniśmy zaobserwować wyraźną różnicę.
Sprawdźmy może ilość zgonów pod kątem dwóch województw, które znajdują się na przeciwległych biegunach jeśli chodzi o stopień wyszczepienia, czyli woj. Mazowieckiego oraz woj. Podkarpackiego. 
Według danych które możemy znaleźć w sieci w wojewodztiwe podkarpackim wskaźnik wyszczepienia wynosi niecałe 41proc, natomiast dla województwa mazowieckiego ponad 59 proc. A więc dla tych dwóch "przeciwległych" województw mamy prawie 20 proc różnicy. 



Porównując wykresy zgonów w tych dwóch województwach można stwierdzić, że stopień wyszczepienia nie wpływa na ilość zgonów z powodu C19. Natomiast jeśli porównamy te same okresy "sezonów grypowych" rok do roku widać, że istnieje pewna  tendencja zwyżkowa zgonów dla województwa mazowieckiego. 
Źródło 
 
Inną niepokojąca rzeczą w Polsce jest całkowita liczba zgonów rok do roku. Pamiętamy, że zeszły rok był rekordowy jeśli chodzi o umieralność Polaków. 
Jak jest w 2021? Otóż jest jeszcze gorzej. Do 49 tygodnia zeszłego roku umarło 438 tyś ludzi, natomiast w tym roku jest to już 475 tyś. Wszystko wskazuje na to, że w 2021 przekroczymy pół miliona zgonów. 
Źródło